Specjalizuje się w chirurgii i implantologii oraz cyfrowej protetyce stomatologicznej, które stanowią główne pole jego zainteresowań. Zabiegi wykonuje w sposób komfortowy, bezbolesny i bezstresowy.
Jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (Wydział Lekarski i Wydział Lekarsko-Dentystyczny). Odbył szkolenie oraz staż specjalizacyjny z chirurgii szczękowo-twarzowej.
Chirurgia stomatologiczna
Co musisz wiedzieć o chirurgii stomatologicznej?
W przypadku niektórych problemów stomatologicznych konieczne jest dotarcie do miejsc niewidocznych gołym okiem. W Ambasadzie Uśmiechu zależy nam na trwałym usunięciu przyczyny problemu, a nie tylko maskowaniu objawów. Dlatego właśnie w naszej klinice dużą wagę przykładamy do chirurgii stomatologicznej. Nasz wykwalifikowany zespół ekspertów podejmuje się leczenia nawet bardzo skomplikowanych przypadków. Oferujemy pełną gamę zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej, ponieważ pragniemy nieść naszym Pacjentom pomoc i ulgę w każdej sytuacji.
Chirurg szczękowy Opole wszystkie zabiegi wykonuje w znieczuleniu miejscowym, wykorzystując nowoczesną technologię komputerową, która umożliwia łagodne podanie płynu znieczulającego. Dzięki temu nawet moment wprowadzania znieczulenia jest praktycznie niewyczuwalny przez Pacjenta, a cały zabieg odbywa się w maksymalnie komfortowych warunkach. Ponadto wszystkie zabiegi są przeprowadzane w sposób minimalnie inwazyjny. W wielu przypadkach stosujemy przy zabiegach chirurgicznych nowoczesny laser, który dodatkowo usprawnia proces gojenia się tkanek.
Poznaj naszych ekspertów wykonujących zabiegi chirurgiczne
Specjalizuje się w leczeniu zachowawczym i endodontycznym (kanałowym) z użyciem mikroskopu zabiegowego. Wykonuje również zabiegi chirurgiczne i implantologiczne. Jej pasją jest leczenie protetyczne, zachowawcze i endodontyczne.
Jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Na licznych kursach, szkoleniach i sympozjach „szlifuje” wiedzę z ww. zakresu.
Zakres zabiegów chirurgii stomatologicznej w Ambasadzie Uśmiechu obejmuje:
Chirurgia szczękowa Opole
Obejmuje operacyjne leczenie nie tylko jamy ustnej, ale także szyi i części twarzowej głowy. To między innymi ekstrakcje zębów, resekcje wierzchołka korzenia, hemisekcje, zabiegi ortognatyczne.
Ekstrakcja zęba
Ekstrakcja polega na usunięciu zęba. W Ambasadzie Uśmiechu jest to ostatecznością, ponieważ robimy wszystko, by uratować każdy ząb. Zdajemy sobie sprawę, jak cenne jest dla Ciebie naturalne uzębienie. Czasami zdarza się jednak, że ekstrakcja jest nieunikniona. W takiej sytuacji zabieg przeprowadzamy zupełnie bezboleśnie dzięki bezpiecznemu znieczuleniu miejscowemu. Najczęściej ekstrakcja dotyczy tzw. zębów mądrości, czyli ósemek, które powodują dyskomfort w jamie ustnej lub negatywnie oddziałują na pozostałe zęby. Czasem usuwa się także zęby zatrzymane, czyli takie, które mimo całkowitego wykształcenia się – nie przebiły się przez dziąsło. Alternatywą dla usunięcia takich zębów jest ich odsłonięcie i umieszczenie na odpowiednim miejscu za pomocą leczenia ortodontycznego. Każdy taki przypadek jest rozpatrywany indywidualnie po szczegółowej diagnostyce.
Resekcja korzenia zęba
Resekcja korzenia zęba to zabieg, który ma na celu wyeliminowanie zapalenia tkanek okołowierzchołkowych. Polega na odcięciu wierzchołka korzenia przy jednoczesnym usunięciu zmian zapalnych w jego obrębie. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, ponieważ stosujemy znieczulenie komputerowe, a proces gojenia zwykle trwa kilka tygodni.
Podniesienie zatok szczękowych
Podniesienie zatoki szczękowej jest zabiegiem przygotowującym tkankę kostną Pacjenta do wszczepienia implantu. Jeśli w wyniku bezzębia nastąpił proces zaniku kości, to jej odległość od dna zatoki szczękowej jest zbyt mała i nie pozwala na przeprowadzenie zabiegu implantacji. Implant musi być bowiem całkowicie otoczony tkanką kostną, by w pełni zintegrować się z organizmem. Istnieją dwie metody wykonania tego zabiegu – otwarta, polegająca na utworzeniu okienka kostnego do zatoki szczękowej, podniesieniu dna zatoki i wypełnieniu przestrzeni biokompatybilnym materiałem, oraz zamknięta, która umożliwia podniesienie zatoki o 3 mm, ale nie wymaga bocznego dostępu do zatoki, w związku z czym jest mniej inwazyjna.
Radektomia zęba trzonowego
Radektomia to zabieg polegający na usunięciu jednego z korzeni zęba, przy jednoczesnym zachowaniu jego widocznej części. Przeprowadza się go na zębach trzonowych, które charakteryzują się większą ilością korzeni – górne posiadają 3, a dolne – 2. Zabieg ten pozwala uniknąć ekstrakcji i zachować naturalny ząb, który może stanowić podstawę do założenia pracy protetycznej.
Hemisekcja zęba trzonowego
Hemisekcja to zabieg przeprowadzany na zębach wielokorzeniowych. Polega na separacji i usunięciu korzenia zęba wraz z częścią korony. Zabieg wykonywany jest w celu uratowania zęba kwalifikującego się do ekstrakcji. Pozostawienie części zęba daje szansę na jego zachowanie, odbudowanie i poprawne funkcjonowanie.
Usunięcie pozostawionych korzeni zębów
Usunięcie pozostawionych korzeni zęba konieczne jest w sytuacji, gdy wiele lat temu została przeprowadzona ekstrakcja zęba, ale pozostał mały fragment korzenia. Objawia się to najczęściej stanem zapalnym i obrzękiem, ale zdarza się także, że przez wiele lat nie sprawia żadnych nieprzyjemnych dolegliwości. Pozostawione korzenie są możliwe do wykrycia dzięki precyzyjnej diagnostyce obejmującej m.in. zdjęcie rentgenowskie oraz tomografię komputerową. Sam zabieg wykonywany jest przy użyciu mikroskopu, by precyzyjnie usunąć wszystkie pozostałości i ograniczyć miejsce zabiegowe do koniecznego minimum.
Torbiele kości
Torbiel to zmiana patologiczna kości, która przypomina woreczek wypełniony płynem. Rozwija się powoli, ale konieczne jest usunięcie jej na jak najwcześniejszym etapie, ponieważ konsekwencje mogą być bardzo groźne. Powodują zniszczenia i deformację kości. Odpowiednio szybko podjęte leczenie umożliwia regenerację kości i powrót do zdrowia.
Torbiele śluzowe warg i policzków
Gruczoły produkujące ślinę znajdują się w błonie śluzowej jamy ustnej. Zdarza się, że w ich okolicy pojawia się torbiel śluzowa. Objawia się to sporym obrzękiem. Przebicie torbieli nie przyniesie żadnego skutku, ponieważ zmiana będzie nawracać. Konieczne będzie jej całkowite usunięcie podczas zabiegu chirurgicznego.
Zmiany błony śluzowej jamy ustnej
W jamie ustnej mogą wystąpić różne zmiany chorobowe. Mogą mieć charakter zapalny lub wynikać z uszkodzeń mechanicznych, objawiać się w postaci guzków i innych patologicznych zmian błony śluzowej. Konieczne jest ich usunięcie. Próbki zawsze zostają przesłane do badania histopatologicznego, ponieważ wczesna ocena ma wpływ na podjęcie słusznej decyzji o metodach leczenia.
Resekcja wierzchołka korzenia zęba
Resekcja wierzchołka korzenia zęba jest ostatnim ratunkiem dla zęba, na którym nieprawidłowo przeprowadzono leczenie kanałowe. W innym przypadku zabieg przeprowadza się w wyniku urazu korzenia. Polega na odcięciu niewielkiego fragmentu wierzchołka korzenia i usunięciu stanu zapalnego. Dla maksymalnej precyzji zabieg wykonywany jest pod mikroskopem. Dzięki niemu ząb może zostać zachowany w jamie ustnej.
Plastyka wędzidełek warg i języka
Błony śluzowe znajdujące się w jamie ustnej, które przyczepione są na dziąśle i odchodzą od języka oraz warg – nazywane są wędzidełkami. Czasami mogą wymagać korekty, która będzie poprzedzać zasadnicze leczenie. Zdarza się też, że sprawiają problemy związane z dziąsłami, a u dzieci – mogą prowadzić do wad wymowy. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest podcięcie wędzidełka – prosty i bezbolesny zabieg, który można wykonać przy użyciu lasera stomatologicznego, który minimalizuje krwawienie i wspiera regenerację tkanek. Proces gojenia, który następuje po zabiegu, przebiega stosunkowo szybko, a problem jest skutecznie wyeliminowany.
Zabiegi plastyki tkanek miękkich i kości
Każda utrata zęba powoduje przesunięcia i zmiany w tkance kostnej żuchwy i szczęki. Czasami powstałe nierówności mogą powodować różnego rodzaju dolegliwości lub uniemożliwiać przeprowadzanie np. leczenia protetycznego. W takim przypadku niezbędna jest chirurgiczna korekta tkanek, która przywraca równowagę jamie ustnej i pozwala na skuteczne przeprowadzenie dalszego postępowania stomatologicznego.
Przeszczepy dziąseł
Proces odsłaniania się szyjek i korzeni zębów następuje w wyniku chorób przyzębia i stanów zapalnych dziąseł. Jest to tak zwana recesja. Powoduje ból i nadwrażliwość na temperaturę. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest przeszczep dziąsła. Zabieg polega na uzupełnieniu miejsc, które zostały poddane recesji. Przywraca jamie ustnej estetyczny wygląd i eliminuje nieprzyjemne dolegliwości.
Zobacz, jak przebiegało leczenie naszych Pacjentów
Pan Adam Pan Adam zgłosił się do nas, bo chciał w szybkim czasie uzyskać doskonały efekt jaśniejszych i prostych zębów. Dotychczasowe próby kończyły się porażką już po kilka dniach, a zęby wyglądały na krzywe i pokruszone. Zastosowaliśmy bonding zębów co zdecydowanie poprawiło ich wygląd oraz kolor a przy tym Pan Adam osiągnął w szybkim czasie wygląd zębów, na który liczył. |
Pani Natalia Pani Natalia to kolejna osoba, która chciała poprawić wygląd swoich zębów, ale pod warunkiem, że nie będziemy ich szlifować i niszczyć. Udało się to uzyskać w szybkim czasie z zastosowaniem licówek. Efekt jaśniejszych i równych zębów jest piękny i doskonały. |
Piezochirurgia
Piezochirurgia to innowacyjna technika chirurgii kostnej, przeznaczona do stosowania w zabiegach z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej i stomatologicznej, implantologii, periodontologii oraz w ortodoncji. Piezochirurgia posiada zalety, którymi przewyższa tradycyjne techniki chirurgiczne. Charakteryzuje się wyjątkową precyzją i bezpieczeństwem.
Zastosowanie piezochirurgii minimalizuje utratę tkanki kostnej i zniszczenie otaczających tkanek miękkich oraz eliminuje krwawienie podczas zabiegu. Ogranicza pole zabiegowe i umożliwia precyzyjną pracę wyłącznie na wybranych tkankach, bez niszczenia innych, delikatnych struktur anatomicznych.
Znakomite efekty zastosowania piezochirurgii uzyskuje się przy zabiegach przygotowujących jamę ustną do wszczepienia implantów. Piezoelektryczne techniki chirurgiczne umożliwiają łatwe i bezpieczne pozyskanie tkanki kostnej, odbudowę kości czy podniesienie dna zatoki szczękowej. Precyzja tej techniki zabiegowej pozwala uzyskać doskonałe wyniki, a oszczędność tkanek przyspiesza procesy gojenia. Dla Pacjenta oznacza to: mniejsze obrzęki, mniejszy ból pozabiegowy oraz większy komfort w trakcie samego zabiegu.
Jakie korzyści przynosi zastosowanie piezochirurgii?
- Dokładność zabiegu chirurgicznego,
- ułatwiony widok pola zabiegowego,
- redukcja krwawienia w trakcie zabiegu (proces kawitacji),
- zwiększone bezpieczeństwo,
- krótszy czas gojenia i mniejsze ryzyko powikłań,
- większa ergonomia pracy chirurga.
W Ambasadzie Uśmiechu wykorzystujemy piezochirurgię przy zabiegach:
- sinus lift (podniesienie dna zatoki),
- rozszczepienie wyrostka zębodołowego – ridge splitting,
- osteotomia,
- kortykotomii,
- wszczepiania implantów,
- przeszczepiania tkanki kostnej.
Co możesz teraz zrobić?
Będąc w rękach wprawnego i doświadczonego chirurga, nie musisz obawiać się zabiegów, kryjących się pod na pozór groźnie brzmiącymi nazwami – w naszej klinice wszystkie zostają wykonane kompleksowo, bezboleśnie i w optymalnym czasie. Oddaj się w ręce specjalistów, którzy otoczą Cię troskliwą oraz profesjonalną opieką. Umów się na wizytę, wypełniając formularz lub dzwoniąc pod numer 691 777 197.
Poznaj najczęstsze pytania do leczenia chirurgicznego