Specjalizuje się w leczeniu zachowawczym i endodontycznym (kanałowym) z użyciem mikroskopu zabiegowego oraz w leczeniu dzieci. Oprócz leczenia zachowawczego i endodontycznego szczególną uwagę zwraca na funkcję narządu żucia i okluzję.
Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
Stomatologia dziecięca
Co musisz wiedzieć o stomatologii dziecięcej?
W Ambasadzie Uśmiechu zawsze dbamy o to, by wizyty dzieci były przeprowadzone w przyjaznej atmosferze. Pragniemy, aby pozostawiały po sobie wyłącznie pozytywne wspomnienia. Dlatego zawsze troszczymy się o to, by leczenie było całkowicie bezbolesne. U małych Pacjentów najczęściej wykonujemy przyjemne i nieinwazyjne zabiegi profilaktyczne.
Organizujemy także wizyty adaptacyjne, podczas których dzieci mogą zaznajomić się z lekarzami i gabinetem, by poczuć się pewnie i bezpiecznie w nowej sytuacji. Ponadto stawiamy na edukację dzieci i rodziców, aby skuteczna profilaktyka stomatologiczna stała się częścią ich codzienności. Naszą misją jest nie tylko leczenie zębów, ale również wypracowanie u najmłodszych dobrych nawyków, które będą owocowały w całym ich dorosłym życiu.
Wizyta adaptacyjna jest okazją do zapoznania się z gabinetem i jego personelem. W jej czasie dziecko może obejrzeć wszystkie sprzęty i pobawić się, a doświadczona w pracy z najmłodszymi kadra odpowie na wszystkie jego pytania. Podczas tego typu wizyt panuje swobodna atmosfera. Nie zmuszamy do podjęcia leczenia podczas pierwszego spotkania z dentystą, choć jeśli mały Pacjent wyrazi taką chęć – możemy zbadać jego ząbki. Przy odpowiedniej współpracy ze stomatologiem możliwe jest wykonanie lakowania lub fluoryzacji, czyli zabiegów profilaktycznych, które chronią zęby mleczne przed próchnicą.
Nasza oferta dla dzieci obejmuje:
- fluoryzacja i inne zabiegi higienizacyjne
- lakowanie bruzd zębów stałych
- wizyty adaptacyjne dla dzieci
- kolorowe wypełnienia – bezbolesne leczenie próchnicy
- lakierowanie zębów stałych i mlecznych
- zabiegi chirurgiczne (np.: plastykę wędzidełka) w pełnym zakresie
- leczenie dzieci w znieczuleniu ogólnym (narkozie)
Poznaj naszych ekspertów zajmujących się stomatologią dzieciecą:
Interesuje się stomatologią zachowawczą oraz endodoncją mikroskopową z wykorzystaniem najnowszych technik i materiałów. Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Stale podnosi swoje kwalifikacje, aby móc oferować Pacjentom najnowocześniejsze metody leczenia.
Kiedy udać się z dzieckiem na pierwszą wizytę u dentysty?
Zaleca się, by pierwsza wizyta miała miejsce już około pierwszego roku życia dziecka, po ukazaniu się pierwszych zębów. To dobra okazja dla rodziców, żeby dowiedzieć się, jak dbać o ząbki swojej pociechy. Szczególna troska o pierwsze zęby jest uzasadniona ich ogromną podatnością na próchnicę. Zęby mleczne należy szczotkować i leczyć tak samo jak zęby stałe.
Na świadomą współpracę z lekarzem mały Pacjent będzie gotowy ok. 3. roku życia. To doskonały moment na wizytę adaptacyjną. Od tej pory dziecko powinno być pod stałą opieką stomatologiczną. Tak wczesne rozpoczęcie systematycznych wizyt kontrolnych zaoszczędzi dużo czasu, stresu oraz cierpienia zarówno dzieciom, jak i rodzicom, ponieważ odpowiednia profilaktyka pozwoli uniknąć złożonych, długotrwałych i kosztownych zabiegów w przyszłości. Stomatolog będzie miał okazję do kontrolowania stanu uzębienia małego Pacjenta i w razie potrzeby będzie mógł szybko wdrożyć odpowiednie leczenie.
Rodzic powinien zadbać o to, by pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym odbyła się, zanim pojawiają się znaczne ubytki próchnicowe. W początkowym stadium próchnicę można zwalczyć za pomocą prostych zabiegów profilaktycznych, jeśli jednak choroba się rozwinie, konieczne będzie założenie wypełnienia. W Ambasadzie Uśmiechu stosujemy znieczulenie komputerowe oraz gaz rozweselający, które sprawiają, że zabiegi są w pełni komfortowe dla małych Pacjentów. Jednak najlepiej jest oszczędzić dziecku leczenia zębów w młodym wieku, dbając o skuteczną profilaktykę.
Dlaczego warto leczyć zęby mleczne?
Nadal można spotkać się z błędnym przekonaniem, że zębów mlecznych nie trzeba leczyć. Jest to olbrzymie zaniedbanie, które może być opłakane w skutkach. Zęby mleczne powinny być utrzymane w jamie ustnej aż do momentu, w którym samoistnie wypadną. To naturalny proces i ważny etap w rozwoju dziecka. Jeśli jednak mleczaki zostaną utracone przedwcześnie z powodu zaawansowanej próchnicy, konsekwencje mogą być bardzo poważne. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że próchnica to choroba zakaźna, która przenosi się z jednego zęba na pozostałe – także z zębów mlecznych na wyrzynające się zęby stałe! W związku z tym bagatelizowanie leczenia pierwszych ząbków dziecka może doprowadzić do konieczności wykonania leczenia kanałowego już w bardzo młodym wieku.
Zęby mleczne pełnią także inną funkcję – utrzymują miejsce dla zębów stałych. Wczesna utrata mleczaków jest częstą przyczyną powstawania wad ortodontycznych, ponieważ doprowadza do przesunięć w uzębieniu. Nieprawidłowy rozwój zgryzu może być przyczyną licznych problemów, począwszy od wad wymowy, a skończywszy na chorobie okluzyjnej.
Jeśli pragniesz uchronić swoje dziecko przed koniecznością przeprowadzenia złożonego leczenia, zacznij systematycznie uczęszczać z nim na wizyty kontrolne do stomatologa i ortodonty. To inwestycja w jego przyszłość i piękny uśmiech na całe życie. Możesz umówić się do naszego specjalisty, wypełniając formularz lub dzwoniąc pod numer 691 777 197.