Specjalizuje się przede wszystkim w cyfrowym projektowaniu uśmiechu oraz protetyce estetycznej z zastosowaniem ultracienkich licówek ceramicznych. Jego domeną jest również leczenie endodontyczne (kanałowe) z zastosowaniem mikroskopu zabiegowego oraz stomatologia zachowawcza.
Jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
Protezy zębowe
Co musisz wiedzieć o protezach zębowych?
Protetyka jest jedną z dynamiczniej rozwijających się dziedzin stomatologii. Zajmuje się ona uzupełnianiem ubytków w uzębieniu oraz przywracaniem utraconych funkcji narządu żucia, a także poprawą wyglądu zębów. Poprzez odbudowę brakujących zębów pozwala odzyskać piękny i zdrowy uśmiech. W Ambasadzie Uśmiechu naszym celem jest przywrócenie Pacjentom pełnego komfortu codziennego funkcjonowania i umożliwienie powrotu do dawnego stylu życia — pełnego spontaniczności, swobody i uśmiechu.
Co to jest proteza?
Proteza jest sposobem leczenia bezzębia lub znacznych braków zębowych. Istnieją różne rodzaje rekonstrukcji uzębienia, które dobierane są w zależności od rozległości ubytków oraz indywidualnych preferencji Pacjenta. Różnią się one m.in. sposobem osadzenia w jamie ustnej. Decyzję o najlepszym dla Ciebie rozwiązaniu leczenia braków zębowych podejmiesz wraz z naszym ekspertem po przeprowadzeniu konsultacji i kompleksowej diagnostyki.
Poznaj naszych ekspertów wykonujących leczenie protetyczne:


Specjalizuje się w leczeniu protetycznym i zachowawczym z zastosowaniem mikroskopu zabiegowego. Pasjonuje się stomatologią estetyczną, a także protetyką. Największą część jej pracy zajmują odbudowy (rekonstrukcje) protetyczne na implantach.
Jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Specjalizuje się w stomatologii zachowawczej, leczeniu endodontycznym (kanałowym) z zastosowaniem mikroskopu zabiegowego oraz w protetyce.
Jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Doświadczenie zdobyła podczas pracy zawodowej oraz w trakcie licznych szkoleń, kursów i konferencji. Stale podnosi swoje kwalifikacje, aby móc oferować Pacjentom najnowocześniejsze metody leczenia.
Zobacz, jak przebiegało leczenie naszych Pacjentów
Pani Zofia Pani Zofia ma 92 lata i zgłosiła się do nas ponieważ od wielu lat nie posiada żadnego zęba a jej kości szczęk zanikły i nie jest w stanie korzystać z protez ruchomych. Pani leczenie polegało na wszczepieniu 3 implantów w dolnej szczęce i wykonaniu 2 protez – osiadającej w górnej szczęce oraz protezy wspartej na implantach w dolnej szczęce. Jest zadowolona, że protezy są stabilne i nie „latają” po całej buzi, dzięki czemu może normalnie jeść i uśmiechać się. |
Rodzaje protez
Zasadniczo protezy możemy podzielić na dwa rodzaje: ruchome oraz stałe. Pierwsza grupa stanowi standardową, znaną od lat metodę rekonstrukcji uzębienia. Prace tego typu nie są zamocowane na stałe w jamie ustnej i można je wyciągać. Jest to metoda, która doskonale sprawdza się w doraźnym leczeniu bezzębia lub znacznych braków zębowych. Proteza ruchoma przywraca jamie ustnej podstawowe funkcje: ułatwia wymowę oraz umożliwia gryzienie i przeżuwanie pokarmów. Przywraca także estetykę uśmiechu, maskując braki w uzębieniu. Tego typu rozwiązanie nie powstrzymuje jednak procesu zaniku kości, co sprawia, że po pewnym czasie proteza przestaje być idealnie dopasowana i może sprawiać trudności w mówieniu oraz jedzeniu, a także powodować dyskomfort. Ze względu na to protezy ruchome należy wymieniać na nowe co kilka lat. W związku z tym dłuższe użytkowanie protezy ruchomej nie satysfakcjonuje wszystkich Pacjentów.
Atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnego leczenia bezzębia jest proteza stała. W tym przypadku odbudowa protetyczna zostaje trwale zamocowana w jamie ustnej na kilku uprzednio wszczepionych implantach, które integrują się z tkanką kostną i są traktowane przez organizm jak własna kość. W ten sposób zostaje odtworzona naturalna struktura zęba (implant imituje korzeń, a proteza rekonstruuje korony zębów). Dzięki temu użytkowanie protezy stałej niemal nie różni się od posiadania własnych zębów. Metoda ta eliminuje wszystkie trudności związane z użytkowaniem protezy ruchomej oraz powstrzymuje negatywne konsekwencje braków zębowych, takie jak zanik kości, nieestetyczne zmiany rysów twarzy czy wady ortodontyczne i zaburzenia okluzji.
Rodzaje protez, realizowane w Ambasadzie Uśmiechu:
|
![]() |
Inne prace protetyczne
Technicy w laboratorium protetycznym przygotowują nie tylko różnego rodzaju protezy częściowe i całościowe, ale również inne uzupełnienia protetyczne, których zadaniem jest rekonstruowanie mniejszych ubytków. Mosty odbudowują kilka zębów sąsiadujących ze sobą w łuku zębowym; korona stanowi rekonstrukcję pojedynczego zęba; wkłady Inlay/Onlay są alternatywą dla tradycyjnych wypełnień i służą do leczenia mocno uszkodzonych zębów, a licówki – cienkie porcelanowe płatki mocowane na przednich zębach, korygują niedoskonałości i nadają uśmiechowi doskonałego wyglądu.
W Ambasadzie Uśmiechu realizujemy następujące prace protetyczne:
- wkłady koronowe,
- wkłady koronowe dzielone,
- korony metalowe,
- korony porcelanowe i pełnoceramiczne,
- mosty porcelanowe,
- licówki kompozytowe i ceramiczne,
- wkłady z włókna szklanego,
- mosty z włókna szklanego,
- wkłady Inlay/Onlay,
- szyny relaksacyjne.
Leczenie protetyczne krok po kroku
Podczas wykonywania uzupełnień protetycznych bardzo ważna jest precyzja i wysokie umiejętności lekarza, ale także dokładność wykonania przez technika dentystycznego w laboratorium protetycznym. Klinika Ambasada Uśmiechu współpracuje z najlepszymi laboratoriami techniki dentystycznej w Polsce i Europie, co gwarantuje perfekcyjne wykonanie każdej pracy protetycznej oraz satysfakcję i zadowolenie Pacjentów. Dowiedz się, jak krok po kroku przebiega praca naszych ekspertów.
1. Konsultacja i diagnostyka
Pierwsza wizyta ma charakter konsultacyjny. W jej trakcie Pacjent może porozmawiać ze stomatologiem o swoich oczekiwaniach i preferencjach względem leczenia. Specjalista zweryfikuje stan jamy ustnej i przeprowadzi niezbędne badania w naszym centrum diagnostycznym. Na podstawie zebranych informacji zaproponuje najlepsze w danym przypadku możliwości uzupełnienia braków zębowych. Zawsze przedstawiamy alternatywne metody leczenia, a ostateczna decyzja jest podejmowana w porozumieniu z Pacjentem.
2. Przygotowanie pracy protetycznej
Kolejnym etapem jest pobranie wycisku uzębienia za pomocą skanera cyfrowego. Stanowi on podstawę do przygotowania pracy protetycznej. Ambasada Uśmiechu współpracuje z renomowanymi laboratoriami, w których technicy dentystyczni z pasją i zaangażowaniem tworzą prace w pełni satysfakcjonujące naszych Pacjentów pod względem estetyki oraz funkcjonalności.
3. Przymierzenie protezy
Praca protetyczna przed ostatecznym oddaniem jej do użytku Pacjentowi zawsze jest przymierzana. Jest to moment, w którym lekarz i Pacjent mogą zweryfikować jakość protezy i zadecydować o ewentualnych poprawkach. W przypadku protez stałych wykonanie protezy poprzedzone jest zabiegiem implantacji.
4. Oddanie ostatecznej pracy protetycznej
Ostatnim krokiem w drodze po piękny i zdrowy uśmiech jest ostateczne oddanie pracy protetycznej. W przypadku protezy stałej stomatolog zamocuje ją trwale na implantach zębowych. Pacjent zostaje poinformowany, jak skutecznie dbać o protezę, by służyła jak najdłużej. Stomatolog udzieli wskazówek, odpowie na wszystkie pytania Pacjenta oraz ustali termin wizyty kontrolnej.
Co możesz teraz zrobić?
Jeżeli Twoim problemem jest znaczny lub całkowity brak zębów — protetyka jest rozwiązaniem, które przywróci Ci dawną jakość życia. Zgłoś się do naszego specjalisty, by dowiedzieć się, jakie są możliwości leczenia i które z nich będą najlepsze w Twoim przypadku. Preferujemy zawsze metody dające satysfakcjonujące efekty pod względem funkcjonalnym i estetycznym. Wiemy, że piękny uśmiech i komfort życia są dla Ciebie najważniejsze i właśnie o to pragniemy zadbać. Umów się na wizytę, wypełniając formularz lub dzwoniąc pod numer 691 777 197.
Poznaj najczęstsze pytania do leczenia protetycznego