

Konsultacja jest fundamentalnym punktem leczenia stomatologicznego. Podczas niej dentysta dobiera rozwiązanie problemu oraz planuje cały proces, dbając tym samym o pełne bezpieczeństwo i skuteczność wykonywanych zabiegów. Dzięki temu osiągamy wyjątkowe efekty w przyszłości, a Pacjent będzie mógł cieszyć się pięknym oraz zdrowym uśmiechem.
Kiedy wykonuje się konsultację?
Konsultacja zawsze jest pierwszą wizytą w ramach danego leczenia. Podczas niej stomatolog nie wykonuje żadnych zabiegów, skupiając się na przeprowadzeniu wywiadu medycznego oraz badań diagnostycznych. Dzięki temu zyskuje konieczne informacje na temat problemu Pacjenta i może precyzyjnie dobrać skuteczną metodę zapobiegawczą. Konsultacja trwa przeważnie od 30 minut do 1 godziny, a jej czas jest uzależniony od rodzaju schorzenia.
Wywiad medyczny
Całą konsultację rozpoczyna wywiad medyczny. To rozmowa Pacjenta i stomatologa, której celem jest określenie potrzeb oraz oczekiwań leczonej osoby. Warto zabrać ze sobą wcześniejszą dokumentację medyczną, która może rzucić nieco więcej światła na sam problem. Dobrze też mieć przy sobie wykaz stosowanych leków, gdyż działanie niektórych z nich mogłoby utrudnić np. przeprowadzenie zabiegów lub użycie innych środków farmakologicznych.

Diagnostyka
Podczas konsultacji lekarz zajmuje się wykonaniem diagnostyki, aby poznać źródło danego schorzenia. Badania niemal zawsze rozpoczyna od RTG, które odzwierciedla tkanki kostne pojedynczych zębów lub całych łuków na zdjęciach rentgenowskich. To szczególnie przydatne podczas leczenia implantologicznego, protetycznego, ortodontycznego lub endodontycznego.
W wielu przypadkach stomatolog nie poprzestaje na RTG. Drugim bardzo ważnym badaniem jest tomografia komputerowa. Trójwymiarowo obrazuje ona wszystkie tkanki kostne twarzoczaszki Pacjenta, a ekspert wyświetla obraz na ekranie monitora. Wówczas można bardzo precyzyjnie zaplanować umiejscowienie implantów lub ocenić stan i wzrost kośćca, istotny podczas leczenia ortodontycznego.
Jakie korzyści przynosi konsultacja?
- Lepsza komunikacja między stomatologiem a Pacjentem;
- przewidywalność efektów;
- transparentność całego procesu leczenia;
- znikome prawdopodobieństwo wystąpienia nieścisłości lub nieporozumień;
- większa skuteczność leczenia;
- możliwość przeprowadzenia diagnostyki na miejscu;
Jak możesz się z nami skontaktować?
Konsultacja to standardowy etap podczas leczenia stomatologicznego w Ambasadzie Uśmiechu. Wszystkie niezbędne do jej przeprowadzenia działania wykonujemy na miejscu, dlatego Pacjent oszczędza cenny czas i nie musi poszukiwać osobnej placówki, która będzie zdolna do przeprowadzenia niezbędnej analizy. Jeśli chcesz umówić się z nami skontaktować, zadzwoń pod numer +48 691 777 197 lub wypełniając link.